TOP -7.1.1-16-H-ESZA-2019-00084 azonosító számú "Intergenerációs híd az óvodában." című pályázat

Színházlátogatás:

A Sárbogárdi Zengő Óvoda és tagintézményei (Sárszentmiklós, Töbörzsök és Pusztaegres) gyermekei számára a színházlátogatás 4 előadásból álló bérletsorozatot jelent, melyben zenés gyermekdalos műsor, hagyományos bábszínházi előadás, élőszereplős zenés mesejáték, és modern köntösbe öltöztetett népmese is helyet kap. A gyermekek zenei nevelésében, esztétikai fejlesztésükben, valamint figyelmük összpontosításában is komoly szerepet játszik a különböző stílusú színházi produkciók megtekintése. A darabok kiválasztása az életkori sajátosságaik figyelembe vételével történik.

Kirándulások szervezése:

Családi-közösségi programként kirándulást szervezünk 2019. őszén, hogy a gyerekek mozgásra legyenek ösztönözve és megismerjék a természetet. A kirándulásokat több, különböző korosztályú csoport lévén több helyszínen és időben szervezzük.

Helyszínek:

- Dég Kastélypark

- Lengyelannafürdő Erdei Óvoda

- Pákozd - Sukoró Arborétum

- Soponyai Gilice Erdei Óvoda

- Tamási Vadaspark

- Veszprémi Állatkert

Időpont:         2019.09.18 - 2019.11.07.

Nyárköszöntő programsorozat megszervezése:

Az óvoda utolsó napjain - 2019. júliusban - megrendezésre kerül egy nagyméretű programsorozat intézményi és két külső helyszínen, amely magába foglal több különböző programot:

- úszás

- túrák