Tökfesztivál

Egészség megőrzés és betegség megelőzés vitaminokkal

Állatok Világnapja

Komposztálás Világnapja

Népmese napja

Szüreti mulatság 2017

Gólya gyűrűzésen jártunk.

Veszprémben kirándult a Pillangó csoport.

Víz Világnapja.

Kirándult a Huncutka csoport

"Öltözz Zöldbe"

Bál az óvodáért

Farsang

Karácsonyi műsor

Állatok világnapja

Kézmosás világnapja

Komposztálás világnapja

Szüret 2016

Kirándult a Pillangó Csoport!

Mivel sok kis csoportos korú gyermekünk van, így csak rövidebb kirándulást terveztünk. 2016. május 20-án Székesfehérvárra látogattunk. Túránkat a Hetedhét Játékmúzeumban kezdtük, ahol régi babákat, bababútorokat,  játékokat, terepasztalt láttunk. Majd felszálltunk a városnéző kisvonatra, amellyel körbejártuk a város nevezetességeit. A Bory várnál szálltunk le ahol  megmásztuk a vártornyokat, megnéztük a festményeket,szobrokat. Játszóházba buszoztunk, ahol önfeledten játszott gyermek,  felnőtt egyaránt. Fagyizással zártuk a napot. Kellemesen elfáradva, sok-sok új élménnyel gazdagodva tértünk haza.

Családi nap az Óvodában

Az immár hagyománnyá vált családi napunkat az idén május 14-én tartottuk. Sajnos az időjárás nem kedvezett nekünk, szemerkélt az eső, így a póni lovaglás elmaradt. A többi programot a csoportszobákban rendeztük meg. A gyerekek izgatottan várták, hogy felfújodjon az ugrálóvár, találgatták vajon mi lesz a tetején. Aztán fáradhatatlanul ugráltak egész délelőtt. Pihenőt csak Andi Bohóc műsora alatt tartottak, aki megmozgatott gyereket, felnőttet egyaránt. A végén lufit hajtogatott a lelkes résztvevőknek. A délelőtt folyamán a szülők és az óvoda dolgozói szebbnél-szebb arcokat festettek. Készült pillangó, katica, tigris, stb. Még néhány vállakozó kedvű apukát is „ kidekoráltak”.  Szerencsére a rendőrautó érkezésekor  nem esett, így a gyerekek birtokukba vehették a járműveket, ismerkedhettek a rendőrök munkájával.  Nagy sikert aratott a zsákbamacska, izgatottan bontogatták a csomagokat. Az időjárás ellenére kellemes hangulatú délelőttöt töltöttünk együtt.

Mindenkinek köszönjük a rendezvény lebonyolításában nyújtott segítségét.

óvodapedagógus

Megszépült az óvodánk udvara!

Megújult a töbörzsöki óvodánk udvara

Hegedüs János szülő kezdeményezésének köszönhetően  óvodánk alapítványarészt vehetett az Alcoa Alapítvány ACTION nevű programjában. Ennek eredményeként az Alcoa-Köfém Kft. dolgozóiból alakult önkéntes munkacsoport tette szebbé a Pillangó csoportban dolgozó kollégák és szülők támogató részvételével a töbörzsöki óvodánk udvarát, és újították meg festéssel az udvari játékok egy részét. A környezetrendezés nyáron még folytatódik, mert egy nagyobb összegű anyagi támogatásban is részesül az óvoda a program révén.

A Sárbogárdi Zengő Óvoda nevében köszönöm az önkéntesek tevékenységét és mindenkinek a munkáját, aki segítette a program megvalósulását. Külön köszönetemet fejezem ki Hegedüs Jánosnak, aki szülőként fontosnak tartja, hogy segítse óvodánkat, példát mutatva mindenkinek gyermeke közössége iránti felelősségérzetével, elkötelezettségével.

Huszárné Kovács Márta

Intézményvezető

Bál a töbörzsöki óvodáért

2016.03.19-én tartottuk meg a hagyományos óvodai bálunkat a Patkó Csárdában. A bált a Pillangó csoport középső- és nagycsoportos gyerekeinek mesedramatizálása nyitotta meg. A középsősök A három pillangó, a nagyok A kis kakas gyémánt félkrajcárja című mesét játszották el. A vacsora elfogyasztása után a Trióda zenekar szolgáltatta a talpalá valót hajnalig. A tombola sorsolást mindenki izgatottan várta, hogy megnyeri-e a kinézett tárgyat. Sokan örültek nyereményüknek. Megfáradva a sok tánctól, kellemes hangulatban tértünk haza.

Köszönjük mindenkinek a segítségét aki bármilyen formában részt vett a bál sikeres lebonyolításában ( részvéttel, tombola tárgy adás, gyűjtés, sütemény sütés, stb.)

A bevételt a gyerekekre fordítjuk!

Az óvoda dolgozói,gyermekei nevében

Téli örömök

Tök jó délután az oviban

Az őszi időszakhoz kapcsolódó néphagyomány a töklámpás készítése. Mi is lelkesen készülődtünk : verseket, dalokat, tréfás dalokat, mondókákat mondogattunk, feldíszítettük a csoportszobáinkat, az óvodát. Sajnos a betegségek miatt sokan hiányoztak, de aki eljött, az lelkesen dolgozott. A szülők felrajzolták a mintákat, kivágták a felesleges darabokat, a gyerekek pedig kiszedték a tök belsejét. Volt aki zöldségfélékből fabrikált különböző bábokat. Munka közben sütőtököt kóstolhattak, tökből készült süteményekkel kínáltuk a „munkásokat”.

Jó hangulatban telt a délután, „tök” jó alkotások születtek.

Aprajafalva Óvoda nevében: